ביטוח מבנה | השוואת ביטוח - שוק הביטוח

ביטוח למבנה כנגד נזקים למבנה הדירה והחלקים הקבועים במבנה או המחוברים אליו חיבור קבע, הכיסוי כולל: צנרת, מרפסות, מחסן, מטבח, דוודים ועוד... ביטוח המבנה מכסה גם נזקים העלולים להיגרם לשכנים או למישהו שאינו מתגורר בדירה ונמצא בשטחה כולל עובדי משק הבית, הסיכונים המכוסים בביטוח הינם: נזקי אש, נזקי סערה, נזקי צנרת, רעידת אדמה, נזקי פריצה וזדון ועוד... הפיצוי המתקבל במקרה נזק כולל גם הוצאות נלוות של בעלי מקצוע למטרת שיקום הנכס כגון שכר אדרכלים, שכר שמאי, מהנדסים קבלנים הוצאות של פינוי הריסות ושכר של דירה חלופית.

הדירה עלתה לי 1,300,000₪ למה הביטוח הוא רק על סכום של 500,000₪ ?


תעריפי ביטוח המבנה נקבעים על פי גודל הדירה ועלות התשומות בנייה מחדש של המבנה, התעריף הנהוג ברוב חברות הביטוח 7,000₪ לבניית מ"ר כלומר אם הדירה בגודל 100 מ"ר עלות הבנייה מחדש של הדירה תהיה 700,000₪ ובסכום זה יש לבטח את הדירה. 

עלות ערך הקרע- ההפרש שבין עלות הבנייה לבין ערך הדירה בשוק


בבניין רב קומות אין אפשרות להסתמך על כל הדיירים שמתחתיך שקנו ביטוח דירה, במקרה של שריפה או ר"א אם אין לכל הדיירים בבניין ביטוח דירה לא יהיה ניתן לבנות את הבניין מחדש, חברת הביטוח לא תשלם את הפיצוי המלא למי שלא בונה את הדירה מחדש, ולכן יש להוסיף לביטוח סעיף של עלות ערך הקרקע, חברת הביטוח מתחייבת לשלם למבוטח את עלות בנייה ובנוסף לכך את עלות ערך הקרקע ובעצם לקנות מהמבוטח את הדירה שנהרסה. לבעלי דירות פרטיות צמודות קרקע אין צורך לבטח את עלות הקרקע כי במקרה שלהם הם לא תלויים בשכנים בבנייה הבית מחדש. 

ביטוח המבנה כנגד אש 


סיבות רבות יכולות לגרום לשרפה ורובן קשורות לנזקי טבע, דליפת גז, או קצר חשמלי, במקרה של שריפה הנזק הוא מוחלט ויש לשפץ את כל המבנה ולעיתים אף להרוס ולבנות מחדש. ביטוח אש מכסה מפני נזקי אש וחברת הביטוח מפצה את המבוטח פיצוי מלא הכולל דיור חלופי בבית מלון בזמן השיפוץ, פינוי הריסות ושכר מלא של כל בעלי המקצוע הנדרשים לשיפוץ הדירה או לבניה מחדש.  

ביטוח רעידת אדמה


ר"א יכולה להתרחש בכל רגע וזאת עובדה רוב הבניינים בארץ נבנו לפני שנות השמונים ועלולים להינזק קשות במקרה של רעידה חזקה, הביטוח מבנה כולל פיצוי לרעידת אדמה על פי סכום הביטוח שרכשת פחות השתתפות עצמית של 10% בד"כ, עלות ביטוח רעידת האדמה עלה בשנים האחרונות עקב ריבוי אסונות טבע בעולם ובאזורנו וכיום המחיר הינו 0.7%-0.8% מעלות הבניה של המבנה הקיים, במידה והמבוטח מעוניין לשלם פחות ולוותר על כיסוי רעידת אדמה למבנה יהיה עליו לחתום על טופס בקשה לביטול רעידת אדמה.

ביטוח צנרת


התפוצץ הצינור ? הדירה הוצפה? יש נזילה לתיקרה של השכנים מלמטה? ביטוח הצנרת מבטח נזקים שנגרמו לדירה כתוצאה מדליפת מים שנגרמה עקב פיצוץ והתבקעות צנרת, כיסוי לנזקי צנרת עולה בד"כ דרך ספקי שירות בד"כ "שחר" או "אמינות" עולה 250-300 ש"ח בשנה, ההשתפות העצמית בנזקי צנרת עולה לרוב כ-750₪, ניתן גם לבחור בשרברב פרטי ולשלם עוד 700-1000 שקל בשנה ולקבל שירות מכול אינסטלטור מומחה שהלקוח בוחר, במקרה של אינסטלטור פרטי ההשתתפות העצמית היא כפולה, ביטוח הצנרת הוא הכיסוי עם הכי הרבה תביעות, רוב התביעות הם תביעות קטנות של דליפת מהצנרת שגורמת לרטיבות אך לעיתים ישנם גם תביעות של מאות אלפי שקלים עקב פיצוץ צנרת שגרם להצפה ונזק לשכנים, למרצפות שיש, ולפרקטים נותן השירות ידאג לשלם על כל הנזקים שנגרמו ולכן לא כדאי לוותר על כיסוי הנ"ל.

ביטוח צד שלישי וחבות מעבידים


ביטוח כנגד נזקים שיכולים להיגרם למבקרים בדירה שאינם מתגוררים בדירה באופן קבוע: אורחים שקפצו לבקר, בעלי מקצוע, חשמלאי שבא לתקן את המזגן החליק ונפצע. ביטוח צד שלישי כולל גם נזק שיכול להיגרם כתוצאה מאש שפרצה בדירה ושרפה את הדירה הסמוכה או טיח שנפל מהמרפסת ופגע ברכב שחונה, חברת הביטוח תהיה אחראית לשלם לנפגע את הפיצוי עד גבול האחריות הנקוב בפוליסה בד"כ עד מיליון ש"ח.

כיסויים נוספים שניתן לרכוש בביטוח הדירה:


פתיחת סתימות פשוטות

שירות ביקור רופא

שירות חשמלאי חירום

שירות מנעולן 

ועוד....


לקריאה נוספת אודות ביטוח דירה לחץ כאן 

להשוואת ביטוח דירה לחץ כאן

מעדיף שנחזור אליך עם פרטים?

חברות הביטוח איתם אנו עובדים חברות הביטוח איתם אנו עובדים

4 צעדים פשוטים לחסכון גדול

 

השוואת ביטוח בקלות וביעילות
 
להשוות בקלות בין הביטוחים בארבעה צעדים פשוטים
 
להשוות בקלות בין הביטוחים בארבעה צעדים פשוטים
 
להשוות בקלות בין הביטוחים בארבעה צעדים פשוטים

 

 

 

עוד יכול לעניין אותך: