ביטוח אובדן כושר עבודה | השוואת ביטוח - שוק הביטוח

שוק הביטוח לביטוחי אובדן כושר עבודה, מציע למבוטח להבטיח את מקור פרנסתו במקרה של תאונה או מחלה ובמידה ונשלל מהמבוטח הכושר לעבוד בכל מקצוע או עיסוק בהם עסק לפני הנכות ובעיסוק סביר אחר המתאים להשכלתו (הגדרת העיסוק), חברת הביטוח תשלום פיצויי חודשי למבוטח עד 75% ממשכורותו המומצעת בשנה האחרונה או את הסכום עליו הוא מבוטח (הנמוך מבינהם)

למה לעשות ביטוח דרך שוק הביטוח ולא דרך הביטוחי הישירים ? 


שוק הביטוח מעסיק מומחים לביטוחי אובדן כושר עבודה, אנו עובדים עם מגוון כל חברות הביטוח הגדולות בשוק ומייצגים אלפי לקוחות. בשוק הביטוח המבוטח יקבל את ההצעה המשתלמת ביותר ושירות וי.איי.פי אישי דרך סוכן ביטוח מיקצועי אשר בקיא בנוסחי הפוליסה ויתן לך את הפיתרונות הטובים ביותר.

תקופת המתנה עד לקבלת הפיצוי החודשי:


תקופת ההמתנה היא הזמן שהמבוטח צריך לחכות מרגע קרות מקרה הביטוח עד לקבלת הפיצויים ניתן לבחור (בתוספת מחיר) תקופת המתנה של חודש לקבלת הפיצוי, או תקופת המתנה של 3 חודשים או 6 חודשים. במידה ונבחרה תקופת המתנה מעל לחודש מומלץ לקנות תוספת פרנצ'יזה לתשלום פיצויים רטרואקטיבי בגין החודשים הראשונים של תקופת ההמתנה. 

ביטוח תאונות בתוספת לפיצוי החודשי:


תאונות יכולות לקרות לכולנו, במקרה של תאונה עלול להיפגע, כושר העבודה באופן זמני ואף לצמיתות, ביטוח תאונות אישיות מעניק לכם פיצוי במקרה של תאונה שבעקבותיה נגרמו מוות, נכות או אובדן כושר עבודה, תשלום תגמולי הביטוח תוך 30 יום מקבלת המסמכים הדורשים והוא מהווה פיצוי ראשוני העוזר למבוטח בביטוח א.כ.ע. הממתין 3 חודשים לתשלום הפיצויי החודשי.

הביטוח הלאומי לעומת הביטוח א.כ.ע:


הפיצוי של ביטוח לאומי אינו בגובהה המשכורת של המבוטח ואינו מספיק גבוהה בשביל לאפשר למבוטח לשמור על רמת החיים של המשפחה שהייתה נהוגה לפני קרות מקרה, ניתן לקנות חריג של תאונת עבודה המבטחת תשלם פיצוי חודשי גם כאשר קיימת זכאות לפיצוי על פי חוק הביטוח הלאומי.

חשיבות הגדרת העיסוק בביטוח:


במידה והמבוטח עוסק בתחום אשר דורש התמחות והתמקצעות כגון: רפואה ,הנדסה, עריכת דין, ראיית חשבון וכדומה (מקוצעות צווארון לבן) נדרשת הגדרת עיסוק בפוליסה אשר תתאים אך ורק לתחום בו התמקצע המבוטח והמבוטח לא יצטרך לעבוד בעיסוק אחר המתאים לרמת השכלתו .

ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פניסה:


ישנה חשיבות להגדרה בפוליסה של אובדן כושר עבודה, בקרן פניסה אובדן כושר עבודה מתייחס להגדרה א.כ.ע אשר בעקבותיו לא יכול לעסוק המבוטח בכל עיסוק סביר התואם את השכלתו הכשרתו ונסיונו וגובה הכיסוי נקבע על פי גיל העמית במועד הכניסה לקרן וסוג המסלול המועדף עליו (מוטה חיסכון, מוטה ביטוח וכו`), לא ניתן לרכוש בקרן פנסיה תוספת של הגדרה עיסוקית ולכן הביטוח אינו מתאים לעוסקים במקצועות המוגדרים כ"צווארון לבן" כגון: רופא, רו"ח, עו"ד, מהנדס...

פיצוי חלקי בגין אובדן כושר עבודה:


ביטוח אובדן כושר עבודה הינו לנכות מלאה של מעל 75% נכות, את אחוזי הנכות קובע רופא תעסוקתי מטעם הביטוח הלאומי או מטעם חברת הביטוח בנוסף לפיצוי בגים נכות מלאה יש לקנות תוספת לביטוח אובדן כושר חלקי על מנת להביטוח השלמת הכנסה, באופן יחסי לפגיעה בהשתכרות, במקרה שהמבוטח נמצא בנכות של מעל 25%,  המבוטח רשאי להמשיך לעבוד באופן חלקי או מלא. 

תשלומי פיצויים חודשיים על ידי חברות הביטוח: 


עקב הנוסח של הפוליסה התיקנית שאושרה על יד משרד האוצר הקובעת את הגדרה של אובדן כושר עבודה, ועקב הבעיתיות של קביעת אחוזי נכול על ידי רופא תעסוקתי, חברות הביטוח מורשות לעצמן לעקב את תשלום הפיצוי חודשי, במקרים כאלו נאלץ המבוטח נאלץ לשכור את שירותיו של עורך דין, שוק הביטוח ממליץ לשכור את שירותיו של עו"ד  

מעדיף שנחזור אליך עם פרטים?

חברות הביטוח איתם אנו עובדים חברות הביטוח איתם אנו עובדים

4 צעדים פשוטים לחסכון גדול

 

להשוות בקלות בין הביטוחים בארבעה צעדים פשוטים

עוד יכול לעניין אותך: