ביטוח תאונות אישיות בחו"ל

במסגרת ביטוח הנסיעות שאנו רוכשים לפני שיוצאים מהארץ, ניתן להוסיף הרחבות שונות אשר יכסו אותנו ויעניקו לנו פיצוי כספי במקרים מסוימים. אחת האפשרויות בהקשר זה היא הרחבה של ביטוח תאונות אישיות בחו"ל, אותה בוחרים רבים להוסיף לפוליסת ביטוח הנסיעות שלהם. חלקכם אולי מכירים את המונח "ביטוח תאונות אישיות" מהצעות לביטוחים בארץ, וכיסוי מסוג זה רלבנטי באותה מידה כאשר שוהים מחוץ לישראל וחשופים לסכנות שונות. מהו בדיוק ביטוח מסוג זה, והאם כדאי גם לנו להוסיפו לביטוח הנסיעות הבסיסי שלנו לקראת הטיסה הבאה לחו"ל?

מהו ביטוח תאונות אישיות בחו"ל ואיזה כיסוי/פיצוי הוא מעניק לנו?


נתחיל מהגדרת המושג תאונה בהקשר של ביטוח תאונות אישיות בחברות הביטוח, תאונה מוגדרת בד"כ כאירוע פתאומי בלתי צפוי אשר גרמה נזק גופני למבוטח על ידי גורם חיצוני,

הרחבה הביטוח לתאונות אישיות בחו"ל מבטיחה לנו פיצוי כספי מוגבל עד 50,000$ בד"כ במקרה של תאונה בחו"ל הגורמת לנכות מלאה וצמיתה, או מוות חלילה.

הסיכוי לתאונות בחו"ל עולה בצורה משמעותית מכיוון שאנחנו חשופים לסכנות חדשות שאנחנו לא רגילים אליהם בסביבה שונה ולא מוכרת, זה יכול להיות מנפילה במדרגות, החלקה עקב התעלפות, תאונת דרכים לא עלינו ועוד יכולים לגרום לנו לפציעה ולנכות צמיתה, כמו גם במקרים מצערים במיוחד של מוות הנגרם כתוצאה מהתאונה.

במקרים אלו, בהם אנו עוברים חלילה תאונה בחו"ל אשר גורמת לנו לסבול מנכות צמיתה, ביטוח תאונות אישיות יספק לנו פיצוי כספי שחשוב כל כך בזמנים קשים שכאלה לכיסוי ההוצאות לטיפולים בישראל ואובדן כושר העבודה. במקרה בו נגרם מוות כתוצאה מהתאונה, קרובי המשפחה של הנפטר/ת יקבלו את הפיצוי הכספי.

הפיצוי המוצע במסגרת פוליסת ביטוח תאונות אישיות כאמור מוגבל בד"כ ב 50,000$ ומשתנה בהתאם לחברת ביטוח ותלוי כמובן בפוליסה הספציפית שרכשתם וגובה הכיסוי. מומלץ לשים לב לכך כאשר שוקלים הצעה לתאונות אישיות מחברת ביטוח מסוימת.

ביטוח תאונות אישיות לנוסעים לחול

האם משתלם להוסיף הרחבה לתאונות אישיות בחו"ל לביטוח הנסיעות?


רכישה של ביטוח נסיעות לחו"ל היא מומלצת ביותר ובגדר חובה עבור כל נסיעה למדינה אחרת, ללא כל תלות בזהות המדינה אליה טסים, אורך השהייה מחוץ לארץ וכל פרמטר אחר. כשיוצאים מהארץ אין לנו כיסוי בריאותי מטעם המדינה, שירותי בריאות פרטיים בחו"ל (וגם בארץ) יקרים מאוד, לכן רק הגיוני להצטייד בביטוח שכזה אשר עלותו זניחה יחסית, והכיסוי שהוא מציע הוא נרחב ועשוי ממש להציל חיים.

ומה בנוגע להרחבות השונות, ובפרט הרחבה לפיצוי בגין תאונות אישיות? ובכן, הרחבה לביטוח תאונות אישיות עולה ברוב החברות 0.5$ ליום, כל אחד/ת יבצעו את השיקולים שלהם/ן ויחליטו את ההחלטות שלהם/ן אך כדאי לקחת בחשבון כי תאונה היא דבר שיכול לקרות לנו בכל מקום ובכל זמן, כולל במהלך השהייה בחו"ל. ביטוח הנסיעות הסטנדרטי יכסה אותנו אמנם בכל הנוגע להוצאות רפואיות (טיפול רפואי באותה מדינה, בדיקות וכיוצ"ב), אך לא יעניק לנו פיצוי כספי בגין נכות זמנית או קבועה שנגרמה לנו בעקבות תאונה, ולא יפצה את המשפחה במקרה מצער של מוות כתוצאה מתאונה.

כדאי לבחון את התועלת הפוטנציאלית המתקבלת מהוספת הרחבה זו לביטוח הנסיעות, אל מול העלות הנוספת המצטברת לאורך כל התקופה לרוב אינה גבוהה במיוחד, מה שעשוי להפוך הרחבת תאונות אישיות למשתלמת וכדאית יחסית.

אנו ממליצים לרכוש את התוספת לכל בני גיל הזהב הנוטים יותר להיפצע מתאונה ומחפשים ביטוח נסיעות לחו"ל  מעל גיל 75 או ביטוח נסיעות לחו"ל מעל גיל 80 , כמו כן מומלץ לרכוש תאונות אישיות גם למקרים של רוכבי אופנוע או אופניים ולכל חובבי הספורט אקסטרים  שטסים לפעילות אתגרית במדינה זרה 

בכל מקרה, גם עבור מי ששוקל/ת הוספת ביטוח תאונות אישיות בחו"ל מומלץ ביותר לבצע אצלנו את השוואת המחירים בין חברות הביטוח שונות, לא כל החברות מאפשרות לרכוש את ההרחבה הנ"ל ויש לבחור בחברות ספציפיות על מנת להיות מבוטח גם בפיצוי במקרה של תאונה אישית. השוואת ביטוח נסיעות בשוק תיתן לכם מושג טוב יותר בנוגע לאפשרויות העומדות בפניכם, ואיזו היא האטרקטיבית והמשתלמת ביותר מביניהן.

לחצו כאן למידע נוסף ביטוח נסיעות לחו"ל השוואת מחירים

מעדיף שנחזור אליך עם פרטים?

חברות הביטוח איתם אנו עובדים חברות הביטוח איתם אנו עובדים

4 צעדים פשוטים לחסכון גדול

 

השוואת ביטוח בקלות וביעילות
 
1
תאריכים, טיסה
גיל ויעד
 
2
בוחרים הרחבות
 
3
משווים הצעות
 
4
רכישה ישירה
בחברת הביטוח

 

 

 

עוד יכול לעניין אותך: